Úvod > Základní škola > Distanční vzdělávání

Distanční vzdělávání

Vážení rodiče,

dle zákona č. 349 ze dne 20. srpna 2020, kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, byla stanovena zvláštní pravidla při omezení osobní přítomnosti dětí, žáků a studentů ve školách. Pokud z důvodu krizového opatření vyhlášeného podle krizového zákona, nebo z důvodu nařízení mimořádného opatření podle zvláštního zákona, anebo z důvodu nařízení karantény podle zákona o ochraně veřejného zdraví není možná osobní přítomnost žáků ve škole, poskytuje škola vzdělávání distančním způsobem.

V takovém případě jsou žáci povinni se vzdělávat distančním způsobem.

Vzdělávání distančním způsobem škola uskutečňuje podle příslušného rámcového vzdělávacího programu a školního vzdělávacího programu v míře odpovídající okolnostem.

V období jarního uzavření škol se nám osvědčila platforma Google, budeme ji proto využívat v případě nutnosti i nadále. V rámci přípravy na možný přechod na distanční vzdělávání budeme prvky vzdálené výuky zařazovat i do běžného vyučování. Z tohoto důvodu jsme všem žákům zřídili žákovské Google účty (G Suite pro školy), kterými se můžou přihlásit:

- přihlašovací jméno:    jmenoprijmeni@skolamosnov.cz

(vše malým, bez mezer, bez diakritiky)

- heslo:                          PrijmeniXXXX

(první písmeno velkým, další malým, bez mezer, bez diakritiky;

XXXX = poslední čtyři číslice rodného čísla – za lomítkem)

Přihlášení a základní orientaci v prostředí žákovského Google účtu se staršími dětmi ve škole natrénujeme tak, aby poté mohly na zadaných úkolech pracovat samostatně. Mladší děti budou pravděpodobně potřebovat Vaši pomoc jak s přihlašováním, tak s plněním úkolů. Za Vaši ochotu a vstřícnost předem děkujeme.

Níže uvádíme postup pro přihlášení „krok za krokem“.

V případě nejasností či potíží se na nás obraťte prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo si domluvte osobní schůzku.

Přihlášení – postup:

1. Na google.cz vpravo zvolte tlačítko přihlásit.png

gogle.png

1. Pokud běžně používáte svůj Google účet, zvolte možnost.  použít močžnosti.png Pokud Google účet nemáte/nepoužíváte, tento krok vynechte

vyber učet.png

1. Přihlaste se žákovským účtem ve tvaru jmenoprijmeni@skolamosnov.cz

a potvrďte další.png

přihlašení3.png

Poté budete vyzváni k zadání hesla ve tvaru.

PrijmeniXXXX, kde XXXX = rodné číslo za lomítkem

1. Nyní jste přihlášeni žákovským účtem. Nyní můžete využívat služby a aplikace Google,
    např. spravovat poštu, přihlašovat se do classroomu apod.

4.png

POŠTA – GMAIL

Po přihlášení je třeba zvolit možnost  gmail.png    vpravo nahoře.

5.png

Otevře se e-mailová schránka žáka. Žák může přijímat/odesílat e-maily (výběr v levé části).

6.png

CLASSROOM

Po přihlášení je třeba vpravo nahoře zvolit  kostičky.png       Aplikace, poté posunout nabídku dolů a nakonec vybrat            .

učebna.png

7.png

Zadáte kód, který získáte od vyučujícího nebo je uveden na webových stránkách školy (záložka Základní škola – distanční vzdělávání).

8.png

Do kurzu můžete dostat také „pozvánku“ prostřednictvím e-maliu, v tom případě pouze kliknete na odkaz v této pozvánce.

Přístupové kódy ke kurzům Google Classroom:

český jazyk          mwzs2rm

přírodověda         zddokfq

vlastivěda            vdixcm7

NÁHRADNÍ ROZVRH HODIN PO DOBU DISTANČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

8:00 - 8:30 8:40 - 9:10 9:20 - 9:50 10:00 - 10:30     Rozdělení žáků 2. ročníku (menší skupina na videohovory):
pondělí 3. r. ČJ Rež. 1. r. ČJ/M Kov. 5. r. ČJ/M Rež.       sk. A: sk. B:
  4. r. AJ Jed. 4. r. ČJ Rež. 2. r. sk. A AJ Jed.       Elenka Barča
              Adélka Dominik
úterý 2. r. sk. A ČJ Seq. 2. r. sk. B ČJ Seq. 3. r. M Rež. 4. r. M Rež.     Kristýnka H. Nela
  2. r. sk. B M Rež. 2. r. sk. A M Rež. 5. r. AJ Jed.       Kristýnka B. Dan
              Vojta Filip
středa 3. r. ČJ Rež. 1. r. ČJ/M Kov. 5. r. ČJ/M Rež.       Anička Kája
  4. r. AJ Jed. 4. r. ČJ Rež. 3. r. AJ Jed.       Eliška Max

čtvrtek 2. r. sk. A ČJ Seq. 2. r. sk. B ČJ Seq. 3. r. M Rež.
  2. r. sk. B M Rež. 2. r. sk. A M Rež. 5. r. AJ Jed.

pátek 3. r. AJ Jed. 1. r. ČJ/M Kov. 1. r. AJ Jed.
  4. r. M Rež. 2. r. sk. B AJ Jed. 5. r. ČJ/M Rež.