Úvod > Mateřská škola > Programy MŠ > Taneční průprava

Taneční průprava

tanečky

I když se v současné době zdravý životní styl stává trendem, přesto dnešní děti trpí nedostatkem pohybu. Pohybová průprava nejenže pečuje o dětskou tělesnou stránku, ale má také významný vliv pro duševní vývoj dítěte, pro formování osobnosti. Učí děti kolektivnímu cítění, komunikaci, učí lépe rozpoznávat svoji roli ve skupině, učí spolupráci, disciplíně. Taneční průprava navíc umožňuje dětem od počátku vnímat estetiku, nejen v hudbě a tanci, ale také každý v sám v sobě. Děti se lépe ztotožňují se svým tělem a kombinací pohybu s uměleckým prožitkem uvádí svoji osobnost do harmonie. Při tanci se mohou lépe uvolnit a ventilovat ze sebe každodenní starosti. Vnímání prvku krásna v dětech probouzí radost a podporuje jejich tvořivost. Tanec také podporuje a rozvíjí dětskou spontánnost a hravost.

tancující třída