Úvod > Mateřská škola > Akce > Akce 2022

Akce 2022

ČARODĚJKY, JE NÁŠ DEN, OPRAŠTE KOŠTĚ A POJĎTE VEN!

1. dubna mají kouzelné síly největší moc. Lidé věřili, že poletují čarodějnice a letí na Tajemný vrch, kde provádějí svoje reje. Věřilo se, že v povětří je plno zlých duchů. Proti kouzlům se lidé bránili hlukem (bušením do hrnců) a pálením ohně (čarodějnic), aby čarodějnice zahnali a zlomili tak jejich čáry. Mladí skákali přes plameny. Ohně se zapalovaly na vršcích, kopcích, rozcestích nebo pastvinách a tančilo se kolem nich.

Dalším zvykem bylo to, že se metalo zapálenými košťaty ve vzduchu. Ohořelé části se nosily na ochranu domu. Postavila se májka, uklízelo se a do oken se kvůli ochraně umísťovaly větvičky.

Milé děti, koště není

jen a pouze k uklízení.

Ježibabám z pahorku,

nahrazuje motorku.

No a pro lepší motivaci k tomuto tématu si děti "užily" divadlo o čarodějnici a čertovi.

To vám byl ale den!!!

IMG_4593.JPGIMG_4602.JPGIMG_4606.JPGIMG_4608.JPGIMG_4619.JPGIMG_4620.JPGIMG_4630.JPG

"ŠKOLA PŘED ŠKOLOU"

Rok se s rokem sešel a pro naše předškoláčky nastal čas "okusit a osahat si" tu skutečnou školu. A tak se ti naši "malí - velcí" vypravili o patro výš, školu si prohlédli, usadili se do lavic a s paní učitelkou Katkou si zahráli na fakt opravdovou školu.

Prý to bylo moc fajn a všichni se už moc těší, až nasadí školní brašnu na záda a vyrazí... .

IMG_4551.JPGIMG_4559.JPGIMG_4556.JPGIMG_4563.JPG

„MASOPUSTNÍ VESELENÍ“

V měsíci ÚNOR probíhá Masopust, období hojnosti a zábavy. V naší školičce jsme si ho užili se vším, co k „veselení“ patří, dokonce i s pohádkou, která za námi přijela z daleka … .

IMG_4394.JPGIMG_4403.JPGIMG_4472.JPGIMG_4477.JPGIMG_4491.JPGIMG_4504.JPGIMG_4542.JPG